O nas

Florabit tworzą ludzie

Kobiety i mężczyźni; żony i mężowie; rodzice, córki i synowie. Oglądamy różne filmy, czytamy różne książki i czasopisma. Reprezentujemy odmienne światopoglądy i wyznania religijne. Inaczej spędzamy czas wolny. Mamy rozmaite hobby. Lubimy różne kolory, potrawy, gatunki muzyczne. Bardzo się od siebie różnimy.

Połączyła nas PRZYRODA.

Wszyscy lubimy z nią obcować – być blisko niej. Kochamy zwierzęta i rośliny. Doceniamy niepowtarzalny zapach ziemi. Połączyło nas również MIEJSCE – w Gliwicach przy obecnej ul. gen. Andersa 15, gdzie w latach 50. ubiegłego wieku, babcia Elżbietka rozpoczynała swoją przygodę z ogrodnictwem.

To Ona zbudowała pierwszą szklarnię. Ona wszczepiła swojej wnuczce Beacie „ogrodniczego wirusa”. Babcia swoją serdecznością i pracowitością zdobyła sympatię i szacunek wśród ludzi. Jeszcze dzisiaj, niektóre odwiedzające nas osoby wspominają ze wzruszeniem, jak przychodziły ze swoją mamą do starszej Pani po wiaderko ziemi do kwiatków.

Babcia Elżbietka to Dobry Duch tego miejsca. Czasami można mieć wrażenie, że kibicuje nam również dzisiaj.

Pomagamy odkrywać i zaspokajać potrzebę obcowania z przyrodą.

U nas odpoczniesz, zatrzymasz się na chwilę. Możesz przysiąść w zacienionym miejscu i zadać sobie pytanie: kim jestem? Co jest dla mnie ważne? Jak mogę to osiągnąć?

Jesteśmy blisko Ciebie, gotowi udzielić wsparcia; a jednocześnie na tyle daleko, abyś miał przestrzeń do samodzielnego odkrywania własnych potrzeb. Roślina w doniczce na kuchennym parapecie, kwiecisty balkon czy rozległy ogród – dla nas są równie ważne, jeśli zaspokajają Twoje pragnienia.

Widzimy w Tobie najpierw Człowieka, a dopiero później Klienta. Przyjdź do nas, spróbuj, może razem zrobimy coś dobrego…